KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Cyklus "Ženy ženám"
Zpět

Cyklus "Ženy ženám"

Přidáno 18. 3. 2018
V Ústeckém kraji vznikl krásný projekt Cyklus ženy ženám pod záštitou krajského Sdružení žen KDU-ČSL. Ústřední myšlenkou tohoto projektu je setkávání žen nad různými tématy ve formě besed, přednášek, ale také tvořivých dílen. První setkání se uskutečnilo dne 10. 3. 2018 v Pracovně Ženy s.r.o. v Litoměřicích.
Cyklus vychází z myšlenky, že každá žena je úžasná a má co nabídnout ostatním. Není důležité vzdělání, věk, nebo víra. Podstatné jsou hodnoty a chuť se vzdělávat, poznávat nové, komunikovat.  Každá sebevědomá a spokojená žena, může předávat dál své zručnosti a znalosti. Neustále se totiž potkáváme s báječnými a inspirativními ženami, které jen potřebují dostat prostor pro odhození ostychu ukázat, co umí. Tímto prostorem by se měl stát tento projekt.
Tématem prvního setkání byla internetová etiketa a osobní timemanagement – diářování a myšlenkové mapy. V nádherných prostorách Pracovny, nad nezbytnou kávou a dobrotami, jsme si povídaly a díky aktivní komunikaci se učily jedna od druhé. Přijela mezi nás také Věra Šnapková, předsedkyně SŽ Ústeckého kraje, bez jejíž důvěry a podpory by se tento sen nestal skutečností.
Bylo to velmi milé a inspirativní dopoledne. Všechny přítomné ženy byly usměvavé a zdálo se, že spokojené. Největší odměnou byl jejich úsměv a snad i chuť přijít zase na podobnou akci.
Moc bych si přála, aby se tato myšlenka ujala, ženy odcházely inspirované, odpočaté, spokojené a zase se vracely, protože námětů je ještě spousta.
Další setkání se koná na stejném místě dne 24.3.2018 od 9:00. Téma je „Velikonoční rukoprčky nad kávou“. Všechny jste srdečně zvány i se svými nápady.

Zdeňka Terezie Špringlová
místopředsedkyně SŽ Ústeckého kraje