KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Sněm Sdružení žen KDU-ČSL 2013 zvolil nové vedení
Zpět

Sněm Sdružení žen KDU-ČSL 2013 zvolil nové vedení

Přidáno 23. 5. 2013 (Administrátor)
Ilustrační foto
V sobotu 27. dubna se konal v prostorách Paláce Charitas Celostátní sněm Sdružení žen KDU-ČSL 2013. Na programu byla strategie oživení regionů, volby nového vedení SŽ i podpora kandidátek v primárních volbách do Evropského parlamentu v roce 2014.

Delegátky sněmu uvítala 1. místopředsedkyně sdružení Eliška Janšová. Ve svém projevu zdůraznila potřebu vzkřísit regionální odnože SŽ, které v mnoha případech nefungují. Vzhledem ke konání krajských konferencí KDU-ČSL, se kterými se sněm termínově střetl, se jej nemohli zúčastnit hosté z řad vedení KDU-ČSL. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek však ocenil přínos ženské platformy ve své zdravici. Písemně delegátky sněmu pozdravila také místopředsedkyně KDU-ČSL Klára Litpáková.

Na sněmu proběhly také volby nového předsednictva SŽ. Předsedkyní se tak nově stala PhDr. Eliška Janšová, místopředsedkyněmi pak Ing. Zdenka Kumstýřová, Ing. Michaela Šojdrová, Mgr. Pavlína Stankayová a JUDr. Martina Haverová. Tajemnicí sdružení byla zvolena Miriam Farská, hospodářkou Karla Vaculínová.

Přijatá usnesení napovídají, že hlavním cílem SŽ je větší zapojení žen do politiky formou vzájemné podpory. Delegátky usnesením vyslovily podporu Michaele Šojdrové na pozici lídra kandidátky pro volby do EP v roce 2014, vyjádřily podporu také Marii Jílkové.