KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Ocenění "Naše politička 2018"
Zpět

Ocenění "Naše politička 2018"

Přidáno 8. 2. 2018
Ilustrační foto
Nově zvolený celostátní výbor Sdružení žen KDU-ČSL se na svém prvním zasedání mimo jiné zabýval přípravou soutěže „Naše politička 2018“. Soutěž bude navazovat na velmi úspěšný první ročník, který proběhl v roce 2016 a ve kterém bylo oceněno 11 žen. Záštitu nad tímto prvním ročníkem převzal tehdejší ministr kultury Daniel Herman. 
Tato soutěž si klade za cíl ocenit občanskou a politickou angažovanost členek KDU-ČSL ve městech či obcích, kde žijí, pracují a odhodlaně působí ve prospěch svého regionu. Dalším, zcela jistě ne menším, cílem je zviditelnění těchto žen a jejich úsilí a práce. Navrženy mohou být ženy, které byly zvoleny na kandidátce KDU-ČSL v komunálních nebo krajských volbách. Ženy, které projevily odhodlání, odvahu a nadšení pro dobrou věc. Ženy, jejichž počiny mají konkrétní výstupy ať už ve změnách rozhodnutí místních zastupitelstev nebo v přijetí konkrétních opatřeních, které mají či měly dopad na celkové směřování politiky obce nebo regionu. Ženy, které dokázaly přesvědčit o svém názoru nejen své příznivce, ale i partnery koaličních uskupeních či opoziční zastupitele. Jako příklad oblastí, ve kterých se naše ženy osvědčily, můžeme uvést sociální politiku, ochranu životního prostředí, oblast školství a mnohé další.
Nominaci žen, které splňují dané podmínky,mohou provést místní organizace v každém kraji, popřípadě místní nebo krajské organizace Sdružení žen a to do rukou příslušného krajského tajemníka KDU-ČSL. Podmínkou přijetí nominace je vyplněný nominační list včetně fotografie. Ukončení nominací je 31. 5. 2018.
Milí členové, milí příznivci KDU-ČSL neváhejte a vyberte ze svého okolí ženu, která si ocenění zaslouží. Více informací na našem webu: zeny.kdu.cz.
Mgr. Šárka Jelínková, předsedkyně Sdružení žen KDU-ČSL